שירותי איתור נזילות איכותיים של מומחים

החברה מספר 1 בארץ לאיתור נזילות מים ללא הרס בעזרת מצלמה טרמית והטכנולגייה המובילה בישראל

התקשרו עכשיו 072-3930090

מאתרים נזילות מעל 20 שנים עם 100% הצלחה,עכשיו גם אתם תהנו מהידע והניסיון שלנו 

שירותי איתור נזילות איכותיים של מומחים

החברה מספר 1 בארץ לאיתור נזילות מים ללא הרס בעזרת מצלמה טרמית והטכנולגייה המובילה בישראל

מאתרים נזילות מעל 20 שנים עם 100% הצלחה,עכשיו גם אתם תהנו מהידע והניסיון שלנו ,חייגו עכשיו ונאתר לכם את הנזילה ללא הרס!

**מתחייבים לאיתור הנזילה!

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ ללא עלות
לקוחות ממליצים

שמאתר נזילות מומחה יחזור אלי!

בדיקת רטיבות למניעת נזקים

אחת לכמה זמן מומלץ לערוך בדיקת רטיבות למניעת נזקים למבנה ולאדם, על מנת לשמור על מבנה תקני ובריאות איתנה. בדיקת רטיבות באמצעים טכנולוגיים מתקדמים היא המומחיות שלנו.

רטיבות במבנה נגרמת מסיבות שונות שבהן לחות או מים נפגשים עם המבנה. זה יכול לקרות בגלל תנאי לחות קשים או בגלל נזילות בצנרת שזורמת לאורך קירות המבנה. לעיתים, הרטיבות נגרמת בגלל מים ולחות שמגיעים מדירה או בניין סמוך, אך יוצרים נזק במבנה שלכם. בכל מקרה, רטיבות במבנה עלולה להיות עניין מסוכן לבריאות ולבטיחות שלכם ולכן כדאי מאוד לערוך בדיקת רטיבות למניעת נזקים.

בדיקת רטיבות למניעת נזקים למבנה

כאשר מים חודרים למבנה הם יוצרים בהכרח נזק. רוב המבנים המודרניים עשויים בטון ומלט ורבים מהם משלבים עץ ומתכות שונות. חומרים אלה, במגע ממושך עם מים, עלולים להינזק ולאבד מערכם, כך שהבית שלכם נמצא בסכנה ממשית. למשל: קיר לבנים שמים חודרים אליו לאורך זמן יכול להתפורר, קירות או תקרות מעץ עלולים לספוג מים ולהתרכך וכמובן שמתכות שונות מפתחות חלודה.

גם הריהוט שנמצא בתוך המבנה יכול להינזק מהרטיבות שבמבנה ומהלחות שהיא יוצרת, כך שרהיטים יכולים להתקלקל, בדים צוברים עובש רב, הצבע מתקלף מהקירות והמראה פשוט נוראי.

בדיקת רטיבות למניעת נזקים למבנה יכולה לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים בהוצאות על שיפוצים וקניית ריהוט או חפצים שנהרסו מהרטיבות.

בדיקת רטיבות למניעת נזקים בריאותיים

המבנה הוא חשוב מאוד, אבל ללא ספק הבריאות שלנו ושל יקירינו היא הדבר החשוב ביותר. רטיבות במבנה עלולה לגרום נזקים בריאותיים שונים ולכן חשוב מאוד לערוך בדיקת רטיבות באופן קבוע.

אחד הגורמים המרכזיים לנזק בריאותי בעקבות רטיבות הוא עובש. עובש הוא סוג של פטריה שמתפתחת בתנאי לחות, חום ורטיבות ועליה מתיישבים חיידקים שונים. העובש אמנם מתיישב על קירות המבנה, אך הוא פוגע באיכות האוויר בחדר ועלול להיכנס לגוף דרך דרכי הנשימה. עובש עלול להיות מסכון לכולם, אבל בעיקר לאנשים וילדים בעלי מערכת חיסונית מוחלשת ובעיות בדרכי הנשימה.

 על מנת להימנע מנזקים בריאותיים, מומלץ לערוך בדיקת רטיבות אחת לכמה זמן, שתאתר רטיבות בקירות הבית, גם אם אינם נראים לעין ותמנע נזקים בריאותיים מצטברים.

אמצעים לעריכת בדיקת רטיבות מתקדמת

בדיקת רטיבות יכולה להתבצע במגוון דרכים, אבל חשוב להקפיד על בדיקת רטיבות באמצעים טכנולוגיים מתקדמים, על מנת לאתר את הרטיבות באופן ממוקד ומקצועי ולטפל בה בעוד מועד באופן שלא יפגע במבנה ובכיס. הנה שתיים מהדרכים המתקדמות לאיתור רטיבות, בהן אנו משתמשים:

• בדיקת רטיבות על ידי מצלמה טרמית – המצלמה הטרמית פועלת בעזרת גלי אינפרא אדום המזהים שינויי טמפרטורה. המצלמה מוכנסת אל תוך הצנרת וכאשר היא מזהה שינוי בטמפרטורה היא מדווחת על כך בצג המיוחד שבידינו. במקומות בהם ישנה רטיבות בקירות שמקורה בפגם בצנרת הטמפרטורה נמוכה יותר מאשר בצנרת הרגילה וכך המצלמה יכולה לזהות את מוקדי הרטיבות באופן מדויק.

• בדיקת רטיבות על ידי חיישן רטיבות – חיישן הרטיבות החדשני שלנו מסוג  T660יכול לזהות רטיבות המסתתרת לאורך קירות המבנה, התקרה וגם הרצפה. החיישן יכול לזהות רטיבות פנימית גם מבעד לריצוף עבה וחסין ולאתר את כל אזור הרטיבות באופן נרחב.

 בדיקת רטיבות למניעת נזקים – זה אנחנו

בריאותם ובטיחותם של לקוחותינו עומדות בראש סדר העדיפויות שלנו ולכן אנו ב- SMART-PLUMBERS – איתור נזילות, ייבוש תת רצפתי, בדק בית וחידוש צנרת על-ידי מומחים מקפידים לערוך בדיקת רטיבות מקצועית ויסודית. מעוניינים בבדיקת רטיבות למניעת נזקים? – רק תרימו טלפון ואנחנו כבר נעשה את העבודה.

לגלות את האמת – בדיקת רטיבות

רטיבות היא בעיה קשה, אשר מציקה לדיירים רבים ולכן הטיפול הטוב ביותר לבעיה זו יהיה במניעתה. אם, באמצעות בדיקת רטיבות תוכלו למנוע את הופעת הרטיבות לאחר מכן, יצאתם מורווחים, הן מבחינה כלכלית והן מבחינת עוגמת הנפש אשר הייתה עלולה להיגרם לכם לולא עשיתם זאת. כך שאם ישנה ברירה או אפשרות לבדוק רטיבות קיימת עוד לפני הנחת המרצפות או הבטון, בשלב בניית הבית, תוכלו להבטיח ולשלול את קיום הבעיה.

עם זאת, אנו יודעים שבמרבית המקרים, הרטיבות מתגלה לאחר פרק זמן מסוים לאחר המגורים בבית או ההימצאות בבניין. למעשה רטיבות בבית מגורים או בכל חלל אחר יכולה להתבטא בשתי דרגות חומרה עיקריות. האחת היא כאשר מורגשת לחות במקומות מסוימים בבית (פעמים רבות במקומות ספציפיים כמו חדר אמבטיה, חיבורים בין צינורות ועוד) והשנייה היא כאשר נראית רטיבות של ממש, בצורת כתמים על הקירות או הריצפה. רטיבות זו יכולה לנבוע מצינורות דולפים, שבורים או חוסר אטימה של חללים המאפשרים כניסת גשם, שלג או מים הנמצאים ברחוב. מפגע רטיבות יתבטא בסופו של דבר בהתפתחות עובש, אשר הינו מפגע בריאותי, מבני ואסתטי.

איך אוכל לדעת שאני צריך בדיקת רטיבות?

ישנם סימנים רבים בבית, אשר תוכלו להסתכל ולבחון אותם בטרם תזמינו מקצוענים אשר יוכלו לבצע עבורכם בדיקת רטיבות. סימנים ואותות האזהרה אשר יכולים להעיד על בעיית רטיבות כוללים:

• שינויי צבע על פני הקירות או התקרה – במצב חמור של רטיבות תוכלו לראות כתמים צהובים, כתומים או חומים ואף שחורים. לפעמים אף תוכלו להבחין כי הכתמים נראים פרוותיים לכאורה כסימני טחב ועובש. במקרים קלים יותר, אפשר יהיה לראות רק קילוף של הצבע מהקיר. קילוף זה הינו האינדיקטור הראשוני אשר יכול לסמן בעיות רטיבות, בעיקר כאשר נראית גם נפיחות או עיוות של פני השטח.

• מגע רך וספוגי – מגע זה יורגש כמובן יותר בקירות גבס רטובים. קירות בטון יהיו פחות רגישים למגע, אולם אפשר לחוש בהם טמפרטורה שונה משאר הקירות. קירות עץ, לעומת זאת ירגישו כפי שמורגש קיר שאינו רטוב, אולם בעת קילוף הקיר באמצעות מברג או כלי דומה אפשר יהיה לראות את העץ הפגום.

• ריח של עובש – כאשר פנים הקיר נרטב, סביר להניח כי מתקיימת סביבה התומכת בצמיחת  טחב ועובש, מכיוון שהמקום הינו חשוך ולח כך שיש שפע של מזון זמין לפטריות. ככל שהרטיבות תהיה נרחבת יותר, כך העובש והריקבון יריחו באופן חריף יותר, ואתם תוכלו להרגיש בריח מעופש.

חשיבותה ומשמעותה של בדיקת רטיבות

בדיקת רטיבות היא משמעותית וקריטית עקב מגוון סיבות רב. למעשה ההשלכות הסביבתיות של מגורים במקום רטוב עלולות להשפיע על כל גורם בחיינו. הנזילות והרטיבות הקיימת בבתים או מקומות מסחריים עלולה לגרום לנזק ממשי לרכוש הקיים ולסכנות החלקה. כמו כן כאשר קיימת רטיבות, הנצילות האנרגטית תפחת, כך שהחימום והקירור ייעשו מורכבים יותר למעבר, וחשבונות החשמל ייתנפחו. מיותר לציין שכאשר תהיה נזילה ורטיבות ממשית מצינור שנשבר או הושחת, נוכל לראות זאת באופן ישיר בשעון המים ובחשבון החשמל.

מעבר לכל המפגעים הסביבתיים, רטיבות הינה פגיעה המסוכנת ביותר לבריאות הדייר, מכיוון שהיא פוגעת באופן ישיר באיכות האוויר בתוך הבית כתוצאה מהעובש המתפתח. רטיבות הנמשכת לטווח זמן ארוך ואינה נבדקת ומטופלת עלולה להרוס את יסודות המבנה עד כדי שבירה והתפרקות. עובדה זו עלולה לסכן באופן ממשי את הדיירים ואף את כל השוהים במבנה זה או אחר.

בדיקת רטיבות מקצועית לא מחייבת שבירת קירות

למרבה המזל, כיום בדיקת רטיבות לא חייבת להסתיים בקיר שבור. תוכלו לבצע בעצמכם הערכה ויזואלית מהירה של הבית ולהחליט שיש צורך להיעזר בשירותיהם של בעלי מקצוע המומחים בתחום זה. כדאי להשקיע זמן בחיפוש בעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום, בין אם החיפוש הוא באמצעות המדיה החברתית, המלצות מלקוחות עבר של החברה, או חוות דעת מאנשים הקרובים אליכם וחברים. כך או כך, השקיעו בכך מחשבה, מכיוון שלאחר בדיקת הרטיבות, אם אכן מתגלה כזו, התיקון עלול להיות יקר וכרוך בהשקעה רבה.

ככל שבעלי המקצוע שתמצאו יהיו מומחים יותר בתחום זה, כך הבדיקות שהם יבצעו יהיו פחות ופחות פולשניות. חלק מבדיקות הרטיבות נעשות באמצעות מצלמות תרמיות, המקלות על מציאת מקום הרטיבות באופן מדויק. אך גם אמצעי זה מחייב את בעלי המקצוע לפענח את התמונה המתקבלת ולהכיר את סוגי הרטיבות השונים ואת דרך התנהגותם בבית. כדאי להשקיע בבדיקה זו, מכיוון שכך תוכלו לדעת בוודאות את מקור הרטיבות ואת דרגת חומרתו. מטרת העל של הבדיקה תהיה למקם את אזור הרטיבות בבית, כדי שאפשר יהיה להמשיך לטפל בכך.

בדיקת רטיבות פולשנית

לפעמים אין ברירה והמציאות מחייבת בדיקת רטיבות פולשנית והרסנית יותר כאשר ישנה וודאות כי קיימים אזורים רקובים, רטובים ומסוכנים. במהלך בדיקה זו יילקחו דגימות מהקיר, ולפעמים גם תתבצע הסרת שכבות בידוד או בטנות פנימיות מהקיר. למעשה, מטרת בדיקה זו היא לקבוע את היקף הריקבון האמיתי, בעיקר לאחר שכבר נעשה אבחון ראשוני. חשוב לעבוד בשיתוף פעולה הדוק עם מעבדה מומחית שיכולה לייעץ ולהנחות לגבי התיקון הנדרש.

המלצות לתיקון, לאחר בדיקת הרטיבות ייקחו בחשבון את סוג והיקף העובש והריקבון הקיים, רמת השימור הנדרשת של הקיר, האם הרטיבות הינה בדרגת חומרה משמעותית והאם סוגי העובשים הינם מסוכנים, ובאיזו מהירות הריקבון ממשיך להתפתח. מעבר לכך, כמובן סוגיה זו תידרש להתברר לאור העלות והמחיר אותו יירצו הדיירים לשלם ועוד מרכיבים וגורמים שונים שצריכים להילקח בחשבון.

לסיכום

רטיבות הינה תופעה אשר לא משנה עד כמה נרצה למנוע אותה, סביר להניח כי היא תופיע בביתנו. לאחר שגילינו כי ישנה בעיה כדאי לבצע בדיקת רטיבות כדי לוודא גילוי זה. כדאי להשקיע זמן ומשאבים על מנת למצוא את בעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום בדיקת רטיבות, כמו Smart plumbers כדי שתוכלו לחסוך בעלויות של תיקון מפגעים בעקבות בדיקה אשר לא נוהלה כראוי.

בדומה לענפים אחרים בהם משתמשים בטכנולוגיות מתקדמות, גם בתחום זה, ישנה חשיבות משמעותית וחיונית לאנשים מאומנים, מיומנים ומקצועיים ולא רק לטכנולוגיה עצמה. אנשי מקצוע מוסמכים אלה חייבים לפרש את התוצאות ולתת את הפתרון הטוב ביותר לבעיה, במידת הצורך. הדוגמא הטובה ביותר להמחיש זאת היא מתחום הרפואה, אשר משתמש בטכניקות הדמיה מתקדמות במשך עשרות שנים כדי לאתר בעיות ולשמור על בריאותנו. טכנולוגיה דומה לכך זמינה כעת לבעלי בניינים ובתים כדי לאתר רטיבות ולסייע להם לשמור על תחזוקה שוטפת באיכות טובה, כמו גם להאריך את משך חיי הבית או הבניין, הלכה למעשה.

אנו ב- Smart plumbers נוכל לסייע לכם להתאים את בדיקת הרטיבות המתאימה לכם ביותר ולהציע פתרונות לייבוש תת רצפתי ובעיות הרטיבות אשר התגלו (אם התגלו) בבדיקות השונות. כמו כן, נוכל לעזור ולבצע בדיקת רטיבות מקדימה כבדק בית, עוד לפני שתיכנסו לביתכם החדש. בדיקה שכזו יכולה לשלול בעיות קיימות ולמנוע עוגמת נפש לאחר כניסתכם לבית ולאחר גילוי מפגעי רטיבות.

לחזרה של נציג לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית!

מאמרים על איתור נזילות מים

דילוג לתוכן