רים בבאר שבע וחושדים בנזילה? כולנו יודעים שנזילות במבנה עלולות לגרום לנזקים משמעותיים לעיתים תוך זמן קצר ביותר. נזקים אלה כוללים פגיעה קונסטרוקטיבית, נזקים אסתטיים, ריחות מעופשים, פגיעה בתשתיות ואף נזקי בריאות. לכן, יש לפתור את בעיית הנזילות בהקדם ולכך נדרש איתור מדויק של מקור הבעיה.

חברת סמארט פלמברס מבצעת איתור נזילות מים בבאר שבע, תוך שימוש בטכנולוגיה מתקדמת שמאפשרת לכם לקבל פתרון מהיר, מדויק ובמחירים נוחים. אצלנו לא מנחשים ולא מפספסים, מפני שברשותנו אמצעים המאפשרים לנו להצביע על מקור הבעיה ללא שבירת קירות וללא הרמת רצפות מיותרת.

קבלו מספר טיפים לזיהוי נזילה

כל אחד יכול לבצע איתור נזילות מים בבאר שבע על-ידי אבחון פשוט בעזרת מספר סימנים אופייניים:

• כתמי לחות – אלה מופיעים בקירות, בתקרה ובין החריצים ברצפה. אם אתם לא בטוחים שאכן מדובר ברטיבות, ניתן להצמיד נייר ניגוב במקום החשוד ולהמתין כיממה. נייר ספוג מים יהווה נורת הזהרה ברורה שאכן קיימת נזילה באזור.

• טפטופים ושלוליות – עם סימנים כאלה קשה להתווכח. לא בטוחים? תייבשו ותמתינו יממה. אם המים חזרו, הרי שיש בעיה ונדרש איתור רטיבות בהקדם. שלוליות בחוץ מהוות סימן נוסף לנזילה והפעם יכול להיות שמדובר באובדן מים משמעותי.

• נגעי עובש – פטרייה בעייתית המופיע בצבעים כהים או חומר צמרירי לבנבן, שאוהבת מים ומשגשגת בסביבות לחות. אם אתם רואים עובש בפאנלים מדובר במים ה”מטפסים” מהמצע שמתחת לריצוף. עובש בקירות או מאחורי ריהוט קרוב לוודאי שמצביע על חלחול או נזילת צנרת. עובש בתקרה מעיד בדרך כלל על בעיות איטום או צרות בתשתיות המים של השכנים מעל…

• צמחייה עבותה בחצר – הקיץ הגיע? שיחים וצמחים משגשגים המגיעים לגובה במהירות בעונה היבשה יכולים לעורר חשד ל”נביעה” תת קרקעית.

קודם צריך לאבחן את מקור הנזילה

אתם בוודאי סקרנים לדעת איך ניתן לזהות את מקור הנזילה בצנרת הקבורה בקירות, מתחת לרצפה, בתקרה או בשטחים פתוחים. התשובה לכך פשוטה – טכנולוגיית איתור מתקדמת ומדויקת המאפשרת לנו להציף את הבעיות בהדמיה והצלבת נתונים. לאיתור נזילות מים בבאר שבע  אנו נעזרים במספר מכשירים ושיטות עבודה:

• צילום תרמי – איתור נזילות במצלמה תרמית מתקדמת, מאפשרת לנו לזהות אזורים רטובים ונסתרים מתחת לריצוף, בקירות ובתקרה.

• מד לחות – בעזרת מכשיר מדויק זה נוכל לזהות את נקודות רטיבות בקיר, ברצפה ובתקרה. אלה קרוב לוודאי ירמזו לנו על צנרת בעייתית, חדירת מים מהגג, וחלחול, ובכך יאפשרו לנו לזהות את מקור התקלה בקלות.

• זיהוי בגז – לעיתים הדרך הטובה ביותר לזהות נזילה היא באמצעות דליפת גז. הזרמת גז לצנרת קבורה וסריקה בעזרת חיישן גז תציף את הבעיה גם כשמדובר בתשתיות מים וביוב הפרוסות על פני שטחים גדולים.

• שיטות וציוד איתור נוסף – גלאי מתכות יזהה צנרת מוסתרת, מד לחץ יאפשר לנו לבצע השוואות בין קווי מים, בלון יאפשר לנו לבצע בדיקות אטימה לביוב, ועוד.

איתור נזילות בבאר שבע שבוצע כהלכה חוסך בנזקי מבנה נוספים, מקצר את משך העבודה ועוזר לנו לזהות בעיות נסתרות נוספות.

איך מתקנים נזילות?

כל מקרה לגופו. נזילות הקשורות לחלחול ידרשו בוודאי שיפור איטומים בקירות החיצוניים ובגג. במקרה של איתור נזילה בצנרת נידרש להחלפת צנרת ה”פקס” (שולפים וגמרנו), אלא אם כן מדובר בצנרת ברזל חלודה, בה תידרש התקנת קו מים חדש. נזילות וסתימות ביוב ידרשו עבודות שיפועים, תיקון צנרת נוזלת וכן שחרור סתימות. נזילות תת קרקעיות ידרשו מאתנו תיקון או החלפת קו.

לאחר  סיום עבודות התיקון וכל הבדיקות הנדרשות, אנו מתפנים לזיהוי נזקי משנה וטיפול בהם. עובש יקורצף ויחוטא, קירות ותקרות לחות ייובשו בעזרת תנורים ומאווררים, מים כלואים מתחת לריצוף יזוהו בצילום תרמי וישאבו בעזרת מכשור מיוחד, ועוד.

כמה עולה איתור נזילות בבאר שבע?

איתור נזילות מים בבאר שבע בעזרת ציוד מתקדם וטיפול מקצועי אינו מותרות כלל וכלל, שכן מדובר במהלך חיוני לשימור המבנה ואורח החיים התקין במקום. תופתעו לגלות שהמחירים שלנו נוחים ביותר שכן אנו יודעים שהתנהלות יעילה ואפקטיבית יכולה להיות חסכונית ומתאימה לכל כיס. בדיוק כך, אנו מתנהלים ביעילות ואתם חוסכים. אז איפה הקאצ’? אין שום קאצ’… שירות איכותי וזול עוזר לנו להרחיב את מעגל הלקוחות במהירות וחוסך גם הוצאות שיווק. למידע נוסף על איתור נזילות מים בבאר שבע


 אחת השיטות הנפוצות המשמשות לאיתור נזילות מים היא בעזרת מצלמה תרמית. טכנולוגיה זו מאפשרת לאנשי מקצוע לזהות דליפות נסתרות על ידי זיהוי הפרשי טמפרטורה. עם זאת, יש לזה מחיר. בבאר שבע עלות השימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות מים החל מ-1200 שקל.


 מלבד הדמיה תרמית, ישנן בדיקות נוספות שניתן לבצע לאיתור נזילות מים בבאר שבע. בדיקות אלו כוללות בדיקת לחץ, איתור נזילות אקוסטית ובדיקת צבע. לכל אחת מהשיטות הללו יש יתרונות משלה והשלכות עלות. בחירת הבדיקה תלויה בגורמים שונים כמו אופי הנזילה, נגישות ותקציב.


 לסיכום, איתור נזילות מים בבאר שבע עשוי להיות מאמץ יקר. שימוש במצלמה תרמית הוא אחת האפשרויות הקיימות, בעלות התחלתית של ₪1200. עם זאת, ישנן בדיקות נוספות שניתן לשקול בהתאם לנסיבות הספציפיות. רצוי להתייעץ עם אנשי מקצוע לקביעת השיטה והעלות המתאימה ביותר לאיתור נזילות מים בבאר שבע.

דילוג לתוכן