מרגישים שיש לכם נזילות בבית באופן תדיר? אין ספק שלבדיקת נזילות מים מחיר לא זול, אולם לפעמים זה הכרחי. כך או כך, עוד לפני שאיש המקצוע מבקר אצלכם, חשוב להבין מה העלויות הכרוכות בבדיקה ומה התמורה שאתם מקבלים עבורה.

יש לא מעט אנשים שעוסקים בתחום איתור נזילות המים, אולם כדאי לפנות לחברה רשמית בעלת מוניטין מסוים, כך שתדעו שיש אחריות. Smart plumbers היא דוגמא לאחת מהחברות שמתמחות באיתור נזילות מים.

בדיקת נזילות מים מחיר – מהו?

אולי תופתעו לגלות, אבל המחיר שנקבע עבור בדיקת מקור הנזילה בבתי מגורים לא בהכרח מושפעים מטיב המכשירים המשמשים אותם לטוב כך. יש הנוהגים לחשוב שבשל העבודה עם מצלמה תרמית וסיב אופטי המחיר יקר מטבעו, אולם למען האמת הם לא הכרחיים בכל מצב. הצעת המחיר שמקבלים בעבור בדיקת נזילות מים היא עבור התשובה לשאלה המתבקשת אודות מקור הנזילה. למכשירים בהם משתמשים לטובת העניין, או משך הזמן שלוקח לאתר את הנזילה, אין חשיבות בזה כלל. לרוב המחיר נע בין טווח של 1300-1800 שקלים, לא כולל מע”מ, ומושפע בין היתר מהניסיון של בעל המקצוע. בחברות שונות ניתן לקבל הצעת מחיר טרם הגעתו של האמון על בדיקת נזילות המים.

כמה עולה לבדוק נזילות מים בגינה?

בדיקת נזילות מים בגינה עשויה לעלות יותר מאשר בדיקת נזילה בבית. הסיבה לכך היא שבגינה מאתרים את מקור הנזילה על ידי חיישן גז, כך שהמחיר עולה אוטומטית ל 1700-2100 שקלים. אם המרחק בין הבית לבין שעון עולה על 70 מטר יש להוסיף עוד כמה מאות משקלים, משום שזה מצריך מהבודק להשתמש בגז נוסף.

בדיקת נזילות מים מחיר – מה זה כולל ומה לא?

בבדיקת נזילות מים מחיר כולל בדיקה של מערכת המים החמים והקרים, לחץ המים בבית, מערכת הדלוחים וליקויי איטום. אלו הן כל המערכות שעשויות להוות מקור לנזילה, ולכן בעל המקצוע בודק אותן כחלק מחיפוש אחר מוקד הנזילה. כמו כן ישנה הסיבה המובנת מאליה, והיא איתור מוקד הנזילה. אם הוא לא מצליח בסופו של דבר לאתר אותו, הביקור נחשב כלא היה. זה משהו שחשוב לדון עליו במעמד השיח הראשוני, כך שלא תתבקשו לשלם מחיר מלא עבור הגעת איש המקצוע מבלי לקבל עבור כך שום תמורה רלוונטית. דבר נוסף ואחרון הוא דו”ח המתייחס לכלל הליקויים שעלו בבדיקה, בצירוף חוות דעת אודות טיפול להמשך, תמונות ופירוט של שלבי הבדיקה שביצע.

למול כל אלו, ישנם דברים שבדיקת נזילות מים לא כוללת. כך למשל, הבדיקה לא מכסה עלויות של תיקונים מכל מני סוגים. כמו כן, זה לא כולל את מיפוי תוואי הצנרת, המאפשר לדעת לעומק היכן התרחש הפיצוץ ואיפה מתחילה הצמרת. מיפוי תוואי הצמרת הכרחי בעיקר בבתים שהריצוף בהם יקר ערך, או שהצנרת מורכבת. בנוסף, אם יש מספר מוקדי נזילה שפזורים ברחבי הבית, יהיה עליכם לשלם יותר, שכן זה מצריך מבעל המקצוע לסקור את הדירה כולה ולא להתמקד באזור ספציפי אחד.

איך אמורה להיראות הצעת מחיר לבדיקת נזילות מים?

אם מוקד הנזילה איננו בולט לעין, חשוב לקבל הצעת מחיר מפורטת שתמנה כמה שיותר מידע. חשוב לוודא שההצעה כוללת בתוכה את האמצעים הטכנולוגיים בהם הוא עומד להשתמש לטובת איתור מוקד הנזילה. כך יהיה לכם מחיר תקרה ולא יקרה מצב שבו תצטרכו לשלם יותר כסף ממה שהובטח לכם, אלא לכל היותר פחות כסף לאור אי שימוש במכשירים מסוימים.

אם הגעתם לעמוד הזה, כנראה נתקלתם באחת מהתופעות הבאות – סימני רטיבות על התקרה, רטיבות על הקירות, רטיבות הנובעת מתוך הריצוף, חשבון מים יקר מדי לעומת חשבונות המים הקודמים שלכם ועוד כהנה וכהנה.

לרובנו יש בעיה ושמה דחיינות.

רואים תסמינים המוכיחים על כך שיש נזילה שצריכים לטפל בה, אך למרות זאת דוחים ודוחים את הטיפול ואת הקריאה לאיש מקצוע מתוך תקווה קמוסה שמחר בבוקר נקום לבוקר חדש בלי זכר לנזילות המטרידות. אבל בפועל דחיית הטיפול בנזילה מביאה למצב שהנזילה הופכת להיות בלתי נסבלת.

מה קורה כתוצאה מדחיינות זו?

  1. סובלים זמן רב, במקום לפטור את הבעיה מבעוד מועד ולהנות מבית מתוקן בלי נזילות שבוע או שבועיים קודם.
  2. עלות התיקון עלולה להכפיל את עצמה בכל שבוע שדוחים את הפניה לאיש מקצוע. לעניין דחיינות אין הרבה הבדל בין נזילה לחור בבגד. חור שנפער בבגד עלול להתרחב אם לא תתקנו אותו בהקדם, כך זה בדיוק גם לעניינו.

איך ניתן לאתר את מקור הנזילה?

לא כל נזילה מצריכה בדיקת נזילות.

כאשר אתם יודעים מה גורם לנזילה ומה ניתן לעשות על מנת לפטור את הבעיה, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לפנות לאחד שמתמחה באיטום נזילות.

אבל כאשר יש נזילה משמעותית יותר שאינכם יודעים מה מקורה,

שלב א’ – הדבר הראשון שעליכם לעשות כדי להיות בטוחים שאכן מדובר בנזילה, עליכם לנתק את הברז הראשי של הבית במטרה לוודא שגם מונה המים שלכם פסק מלכת. במידה ואחרי מונה המים שלכם המשיך להתקדם למרות שעצרתם את זרימת הבית לחלוטין, זה סימן מובהק לכך שעליכם לבצע במהירות בדיקת נזילות על מנת להביא לתיקון מהיר שיחסוך לכם כסף לקראת חשבון המים הבא.

שלב ב’ – עליכם לנסות לבדוק את כל הברזים כולל ברז האמבטיה, את השירותים, את הדוד שמש וכן כל מקור מים אחר שעלול להיווצר בו נזילה. לכאורה אחרי בדיקה יסודית, בשלב זה נגלה באופן כללי איפה קיימת נזילה.

שלב ג’ – כעת הזמן לערב את המכשירים הטכנולוגיים שלנו על מנת לאתר את נקודת התורפה המדויקת אותה יש לתקן כדי לעצור את הנזילה.

חשוב לדעת כי במידה ותדעו את המיקום המשוער של הנזילה לפני שתקראו לחברה מקצועית לצורך בדיקת נזילות, הבדיקה תהיה זולה יותר מכיוון שאחרי שעשיתם שיעורי בית כמו שצריך, הכל יהיה מהיר יותר.

מה הם הדרכים לאתר את המיקום המדויק של הנזילה?

1.מצלמה תרמית

2.חיישן גז

3.מערכת אקוסטית

4.מצלמת סיב אופטי

לא כאן המקום לפרט מה הייחודיות של כל סוג בדיקת נזילות, אבל אל לכם לחשוש, הניסיון וההיכרות שלנו עם השטח לימדו אונונו בסוג הבדיקה היעיל ביותר לכל מקרה לגופו. אי אפשר להתכחש לכך שבדיקה על ידי מצלמה תרמית היא הבדיקה הפנטסטית במקרים רבים מכיוון שכך ניתן לראות בשתי עיניים את מקור הנזילה. תמונה אחת שווה אלף מילים…

המטרה המשותפת של כל סוגי הבדיקות היא להגיע למסקנה המדויקת ביותר לגבי מיקום הנזילה בלי לשבור קירות ובלי להרים ריצוף. מדי כמה שנים משדרגות החברות היצרניות את המכשירים הללו כך שהם מסוגלים לגלות דברים סבוכים יותר.

אבל עם כל ההתקדמות הטכנולוגית ישנם מקרים בודדים בהם יש צורך לשבור קיר על מנת לחפש את המקור לנזילה.

מוזמנים להכיר את סמארט פלמברס שיתנו לכם שירות מקצועי לאיתור נזילות עם הצעת המחיר האטרקטיבית ביותר. אנו מתחייבים לתת לכם שירות ולטפל בנזילה באופן היעיל והמהיר ביותר.

דילוג לתוכן