איתור נזילה בעזרת מצלמה טרמית

איתור נזילות מים
חכם ללא הרס!

לוגאוים איתור (3)
לוגאוים איתור (2)
לוגאוים איתור

איתור נזילה מתבצע על ידי מומחה שמכיר את יסודות הבנייה ועובד על פי השיטה של SMART PLUMBERS ובודק את צנרת המים בבית,ביוב ומערכות האיטום ומציע תיקון נקודתי יעיל לחסכון בעלויות,זמן והרס!

 1. סריקה במצלמת טרמית לאיתור מדוייק!
 2. בדיקת לחצים לצנרת המים!
 3. בדיקת צנרות הביוב לתקינותם!
 4. בדיקת בעיות איטום!
 5. שימוש בטכנולגיות מתקדמות נוספות ללא הרס!

איתור נזילות

במצלמה טרמית ללא הרס מצלמת אינפרא  ללא הרס מצלמה תוך צנרתית ללא הרס

לקוחות ממליצים

שמאתר נזילות מומחה יחזור אלי!

איתור נזילות מים
חכם ללא הרס!

 1. סריקה במצלמת טרמית לאיתור מדוייק!
 2. בדיקת לחצים לצנרת המים!
 3. בדיקת צנרות הביוב לתקינותם!
 4. בדיקת בעיות איטום!
 5. שימוש בטכנולגיות מתקדמות נוספות ללא הרס!
לוגאוים איתור (3)
לוגאוים איתור (2)
לוגאוים איתור

איתור נזילות מים
חכם ללא הרס!

איתור נזילה מתבצע על ידי מומחה שמכיר את יסודות הבנייה ועובד על פי השיטה של SMART PLUMBERS ובודק את צנרת המים בבית,ביוב ומערכות האיטום ומציע תיקון נקודתי יעיל לחסכון בעלויות,זמן והרס!

 1. סריקה במצלמת טרמית לאיתור מדוייק!
 2. בדיקת לחצים לצנרת המים!
 3. בדיקת צנרות הביוב לתקינותם!
 4. בדיקת בעיות איטום!
 5. שימוש בטכנולגיות מתקדמות נוספות ללא הרס!
לוגאוים איתור (3)
לוגאוים איתור (2)
לוגאוים איתור

איך לזהות נזילות באמצעות מצלמה טרמית?

שינויי טמפרטורה יכולים להיות סימן לצרות עתידיות. באמצעות מצלמה טרמית אפשר לזהות את אותם סימנים עוד לפני הפיכתם למקור משמעותי לבעיות. בדרך כלל מצלמות אלו מתוכננות לשימוש

 יומיומי, בסביבות תעשייתיות מאתגרות ביותר, ולמגוון שימושים.

הדמיה תרמית היא תהליך ליצירת תמונה באמצעות קרינה אינפרא אדומה. רוב הדברים פולטים צורה כלשהי של קרינת אינפרא אדום, כולל בני אדם ובעלי חיים. קרינת אינפרא אדום מושפעת ישירות מהטמפרטורה, כך למשל ככל שהטמפרטורה תהיה גבוהה יותר כך תיפלט יותר קרינת אינפרא אדום, וההיפך הוא הנכון. מצלמה טרמית לוכדת את רמת האנרגיה השונה וממירה אותה לתמונה דו מימדית על ידי הוספת צבע ופס טמפרטורה, שניתן לפרש בקלות.

למרות שמצלמה טרמית טובה לשימושים רבים, כאשר יש בעיות אינסטלציה או נזילות שבאות והולכות, הסריקה הטרמית תוכל לענות על הבעיות הללו באופן הטוב והיעיל ביותר. סריקת תמונה טרמית באמצעות המצלמה שימושית במיוחד לאיתור דליפות הקשורות לגשם למשל, מכיוון שהיא מסוגלת לזהות הבדלי טמפרטורה שאינם נראים על ידי העין האנושית. באמצעות המצלמה אפשר לאתר בעיות במהירות וללא הרס מיותר. כך לדוגמא אם צינור מתפוצץ, הוא יפלוט מים קרים או חמים ויהיה לו פרופיל תרמי שונה מצינור שאינו דולף. ניתן לזהות בקלות נזילה על צינורות החימום החמים על המסך במצלמה טרמית, מכיוון שלעתים קרובות הצינור והחומרים הסובבים יהיו בעלי מבנה רטיבות וחום סטנדרטי בעוד שהמים יהיו בדפוס שונה.

חשיבות זיהוי נזילות מים בבתים ובניינים באמצעות מצלמה טרמית

רטיבות ולחות המתגלות בבתים שונים עלולות לגרום לעובד וריח לא טוב, אך הן יהיו מורכבות וקשות לאיתור עד שלמעשה הן כבר נראות על קירות הבית או התקרה. באמצעות מצלמה טרמית, ניתן למצוא את אותן נקודות רטיבות ומים, הסתרות מהמים, גם מבלי להזדקק לבדיקות הרסניות ופולשניות.

ניתן לקבל רמה מסוימת של רטיבות ולחות בכל בית מגורים, הנובעת בדרך כלל מגשם, נזילות צנרת קטנות, רטיבות מהבטון ועוד. כאשר הרטיבות המתגלה היא משמעותית ונמצאת מעל סף מסוים, היא אינה מקובלת מכיוון שהמשמעות הנובעת מכך היא סיכון בריאותי לדיירי הבית וכן בעיות פוטנציאליות לריצוף ולריהוט הקיים בבית. במקרים אלה מצלמה טרמית תוכל לזהות את מקורות הרטיבות באמצעות בדיקת הבדלי טמפרטורה על קירות הבית. כמובן, שתידרש הכשרה ולמידה מיוחדת לאותם עובדים אשר עובדים עם מצלמה טרמית מכיוון שיש לפרש את הבדלי הטמפרטורה המתקבלים, ולכן ההמלצה היא מלכתחילה לגשת לאותם מקצוענים.

דפוסי הרטיבות הקיימים

הלחות בבניינים מתפשטת בדרך כלל בתבנית ידועה בהתאם למקום שבו המים נמצאים, כך שבדרך כלל המים יינזלו למקום הנוח ביותר. בקירות ניתן יהיה לראות זאת כשאר המים נוזלים למטה ואילו בתקרה נראה זאת באופן אמורפי יותר. כתמים אלו יקדימו את השלב בו המים מטפטפים מהתיקרה אך יהיו שלב מאוחר יותר לרטיבות שאינה נראית.

עם זאת הבנת דפוסי הרטיבות הקיימים חשובים כדי להימנע מבדיקות פולשניות יותר, אשר ינסו לקבוע אם המים מגיעים דרך הקיר, מהחלון, או זורמים במורד חלל הקיר מנקודת כניסה אחרת. כאשר מדברים על שיטות הרסניות מדברים על האופציה לחתוך קיר גבס כדי לנסות למצוא את הדליפה ועד שבירת קירות. באמצעות שימוש במצלמה טרמית אפשר למצוא בקלות את מקום הלחות והרטיבות על ידי הבנת דפוסי הרטיבות המתקבלים או לפחות לנסות להבין לגבי המקומות בהם כדאי לחפש את הרטיבות ללא הצורך בשבירת והריסת קירות שלא לצורך. כך שבסופו של דבר הבדיקה עדיין עשויה לדרוש פעולה פולשנית, אולם באמצעות המצלמה הטרמית  ההגעה למקום הדליפה או העובש הרבה יותר מהירה ועם פחות חדירה למעטפת הבניין.

מהי המצלמה הטרמית הטובה ביותר לגילוי נזילות?

רטיבות נוטה לגרום להפרשי חום עדינים בלבד ולכן מצלמה טרמית המסוגלת לזהות רטיבות צריכה להיות בעלת רזולוציה גבוהה ורגישות תרמית רבה (NETD), כלומר היא תוכל להציג גם הבדלי טמפרטורה קטנים. במקרה של רגישות תרמית, כמה שיותר נמוך כך טוב יותר, כך שמצלמה בעלת רגישות של 30mK מצוינת ליישומי רטיבות, בעוד שמצלמת רגישות של 100mK מתאימה יותר ליישומים תעשייתיים וזיהוי הפרשי טמפרטורות גדולים.

בנוסף, עדיף להשתמש במצלמה המאפשרת לך להתאים באופן ידני את הרמה והטווח של התמונה הטרמית. בעיות רטיבות מופיעות בצורה הטובה ביותר כאשר התמונה מותאמת לטווח של כ-10 מעלות צלזיוס או 20 מעלות צלזיוס, מה שעוזר אפילו להבדלי טמפרטורות זעירים לבלוט. יש בשוק מספר מצלמות טרמיות טובות ומדויקות לנושאי אינסטלציה ונזילות ולכן יש לסמוך על איש המקצוע אשר בקיא בנושאים אלה ויוכל לתת לך את הפתרון הטוב ביותר. כמו כן יש לזכור כי המכשיר עצמו הוא רק האמצעי להגיע למטרה עצמה שהיא מציאת הרטיבות הקיימת, כך שיש צורך בפיענוח נכון ומקצועי של התמונות המתקבלות.

איך בודקים מקצוענות של מאתר נזילות?

לפני שמתחילים בבדיקת הנזילות, כדאי לוודא כי אכן אתם עובדים עם מאתר נזילות מוסמך ומקצועי אשר לא יחפור את כל קירות הבית כדי למצוא את מקור הנזילה. כדאי לשאול לפני האם למקצוענים שהזמנתם לבדיקה זו יש ציוד של מצלמה טרמית. וזאת מכיוון שלעתים קרובות בקשת בדיקת הנזילה באמצעות המצלמה מגיעה לאחר הבדיקה עצמה והתחלת ההריסות, כך שאינכם מסוגלים כבר לראות את הבעיה במצבה האופטימלי. כאשר זה קורה, ייתכן שיהיה צורך להחדיר מים מחדש לאזור הפגוע ולבדוק מחדש.

כדי להימנע ממצב זה ולוודא כי אכן מדובר במאתר נזילות מקצועי, שימו לב כי הוא שואל אתכם את השאלות הבאות כדי לדייק לעצמו את מקור הבעיה. שאלות אלו ייכללו ויתעניינו בגיל הבניין? (כדי להבין מהו הסיכון או הסיכוי למצוא כשל בצנרת), במועד הראשוני בו שמתם לב לבעיה? האם זה היה במהלך סופת גשמים? האם הבחנתם בבעיה רק ​​לאחר ימים רבים של גשם? אם מדובר בקיר חיצוני, ולא מעורב גשם, האם מערכת ההשקיה של הגינה עוברת באותו הקיר? האם יש כתמים חיצוניים מממטרות? האם מדובר ביחידה מרובת קומות? האם הרטיבות הנראית היא ממש מתחת לחדר אמבטיה או למטבח של השכנים? האם ביצעתם תיקונים לאחרונה? (למשל, קירוי מחדש, צביעה, ועוד).

מקצוענות באיתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית

יש לזכור כי בעת ביצוע בדיקת מבנה בחיפוש אחר נזילות מים, יש להקפיד לבדוק לאורך זמן. מים המזוהים באמצעות הדמיה טרמית עקב הפרשי טמפרטורה נגרמים מאידוי, קיבול או הולכה, ותהליכים אלו יכולים להיות מושפעים מתנאי מזג האוויר או רטיבות פנימית. להבנה מלאה של האופן שבו מצלמות טרמיות יכולות לזהות רטיבות ולחות יש לקרוא למקצוענים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה כדי שהם יחוו את דעתם.

חברת SMART-PLUMBERS ועובדיה מתמקצעים בדיוק בתחום זה של איתור נזילות. לרשותם נמצאים המקצוענות הדרושה, המכשירים והכישורים על מנת לבצע את העבודות הנדרשות. אנו עובדים בסיוע של מצלמה טרמית אשר עשויה לייעל את התהליכים, ולקצר את משך הבדיקה באופן משמעותי. הבדיקות שאנו מבצעים טובות הן לאיתור נזילה קיימת והן לאיתור סיכונים או נזילות פוטנציאליות במסגרת של בדק בית לקראת בית חדש שאותו תרצו לרכוש.

לחזרה של נציג לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית!

מאמרים על איתור נזילות מים

דילוג לתוכן