שירותי איתור נזילות איכותיים של מומחים

החברה מספר 1 בארץ לאיתור נזילות מים ללא הרס בעזרת מצלמה טרמית והטכנולגייה המובילה בישראל

התקשרו עכשיו 072-3930090

מאתרים נזילות מעל 20 שנים עם 100% הצלחה,עכשיו גם אתם תהנו מהידע והניסיון שלנו 

שירותי איתור נזילות איכותיים של מומחים

החברה מספר 1 בארץ לאיתור נזילות מים ללא הרס בעזרת מצלמה טרמית והטכנולגייה המובילה בישראל

מאתרים נזילות מעל 20 שנים עם 100% הצלחה,עכשיו גם אתם תהנו מהידע והניסיון שלנו ,חייגו עכשיו ונאתר לכם את הנזילה ללא הרס!

**מתחייבים לאיתור הנזילה!

השאירו פרטים עכשיו ונחזור אליכם לשיחת ייעוץ ללא עלות
לקוחות ממליצים

שמאתר נזילות מומחה יחזור אלי!

איך לזהות נזילות באמצעות מצלמה טרמית?

שינויי טמפרטורה יכולים להיות סימן לצרות עתידיות. באמצעות מצלמה טרמית אפשר לזהות את אותם סימנים עוד לפני הפיכתם למקור משמעותי לבעיות. בדרך כלל מצלמות אלו מתוכננות לשימוש

 יומיומי, בסביבות תעשייתיות מאתגרות ביותר, ולמגוון שימושים.

הדמיה תרמית היא תהליך ליצירת תמונה באמצעות קרינה אינפרא אדומה. רוב הדברים פולטים צורה כלשהי של קרינת אינפרא אדום, כולל בני אדם ובעלי חיים. קרינת אינפרא אדום מושפעת ישירות מהטמפרטורה, כך למשל ככל שהטמפרטורה תהיה גבוהה יותר כך תיפלט יותר קרינת אינפרא אדום, וההיפך הוא הנכון. מצלמה טרמית לוכדת את רמת האנרגיה השונה וממירה אותה לתמונה דו מימדית על ידי הוספת צבע ופס טמפרטורה, שניתן לפרש בקלות.

למרות שמצלמה טרמית טובה לשימושים רבים, כאשר יש בעיות אינסטלציה או נזילות שבאות והולכות, הסריקה הטרמית תוכל לענות על הבעיות הללו באופן הטוב והיעיל ביותר. סריקת תמונה טרמית באמצעות המצלמה שימושית במיוחד לאיתור דליפות הקשורות לגשם למשל, מכיוון שהיא מסוגלת לזהות הבדלי טמפרטורה שאינם נראים על ידי העין האנושית. באמצעות המצלמה אפשר לאתר בעיות במהירות וללא הרס מיותר. כך לדוגמא אם צינור מתפוצץ, הוא יפלוט מים קרים או חמים ויהיה לו פרופיל תרמי שונה מצינור שאינו דולף. ניתן לזהות בקלות נזילה על צינורות החימום החמים על המסך במצלמה טרמית, מכיוון שלעתים קרובות הצינור והחומרים הסובבים יהיו בעלי מבנה רטיבות וחום סטנדרטי בעוד שהמים יהיו בדפוס שונה.

חשיבות זיהוי נזילות מים בבתים ובניינים באמצעות מצלמה טרמית

רטיבות ולחות המתגלות בבתים שונים עלולות לגרום לעובד וריח לא טוב, אך הן יהיו מורכבות וקשות לאיתור עד שלמעשה הן כבר נראות על קירות הבית או התקרה. באמצעות מצלמה טרמית, ניתן למצוא את אותן נקודות רטיבות ומים, הסתרות מהמים, גם מבלי להזדקק לבדיקות הרסניות ופולשניות.

ניתן לקבל רמה מסוימת של רטיבות ולחות בכל בית מגורים, הנובעת בדרך כלל מגשם, נזילות צנרת קטנות, רטיבות מהבטון ועוד. כאשר הרטיבות המתגלה היא משמעותית ונמצאת מעל סף מסוים, היא אינה מקובלת מכיוון שהמשמעות הנובעת מכך היא סיכון בריאותי לדיירי הבית וכן בעיות פוטנציאליות לריצוף ולריהוט הקיים בבית. במקרים אלה מצלמה טרמית תוכל לזהות את מקורות הרטיבות באמצעות בדיקת הבדלי טמפרטורה על קירות הבית. כמובן, שתידרש הכשרה ולמידה מיוחדת לאותם עובדים אשר עובדים עם מצלמה טרמית מכיוון שיש לפרש את הבדלי הטמפרטורה המתקבלים, ולכן ההמלצה היא מלכתחילה לגשת לאותם מקצוענים.

דפוסי הרטיבות הקיימים

הלחות בבניינים מתפשטת בדרך כלל בתבנית ידועה בהתאם למקום שבו המים נמצאים, כך שבדרך כלל המים יינזלו למקום הנוח ביותר. בקירות ניתן יהיה לראות זאת כשאר המים נוזלים למטה ואילו בתקרה נראה זאת באופן אמורפי יותר. כתמים אלו יקדימו את השלב בו המים מטפטפים מהתיקרה אך יהיו שלב מאוחר יותר לרטיבות שאינה נראית.

עם זאת הבנת דפוסי הרטיבות הקיימים חשובים כדי להימנע מבדיקות פולשניות יותר, אשר ינסו לקבוע אם המים מגיעים דרך הקיר, מהחלון, או זורמים במורד חלל הקיר מנקודת כניסה אחרת. כאשר מדברים על שיטות הרסניות מדברים על האופציה לחתוך קיר גבס כדי לנסות למצוא את הדליפה ועד שבירת קירות. באמצעות שימוש במצלמה טרמית אפשר למצוא בקלות את מקום הלחות והרטיבות על ידי הבנת דפוסי הרטיבות המתקבלים או לפחות לנסות להבין לגבי המקומות בהם כדאי לחפש את הרטיבות ללא הצורך בשבירת והריסת קירות שלא לצורך. כך שבסופו של דבר הבדיקה עדיין עשויה לדרוש פעולה פולשנית, אולם באמצעות המצלמה הטרמית  ההגעה למקום הדליפה או העובש הרבה יותר מהירה ועם פחות חדירה למעטפת הבניין.

מהי המצלמה הטרמית הטובה ביותר לגילוי נזילות?

רטיבות נוטה לגרום להפרשי חום עדינים בלבד ולכן מצלמה טרמית המסוגלת לזהות רטיבות צריכה להיות בעלת רזולוציה גבוהה ורגישות תרמית רבה (NETD), כלומר היא תוכל להציג גם הבדלי טמפרטורה קטנים. במקרה של רגישות תרמית, כמה שיותר נמוך כך טוב יותר, כך שמצלמה בעלת רגישות של 30mK מצוינת ליישומי רטיבות, בעוד שמצלמת רגישות של 100mK מתאימה יותר ליישומים תעשייתיים וזיהוי הפרשי טמפרטורות גדולים.

בנוסף, עדיף להשתמש במצלמה המאפשרת לך להתאים באופן ידני את הרמה והטווח של התמונה הטרמית. בעיות רטיבות מופיעות בצורה הטובה ביותר כאשר התמונה מותאמת לטווח של כ-10 מעלות צלזיוס או 20 מעלות צלזיוס, מה שעוזר אפילו להבדלי טמפרטורות זעירים לבלוט. יש בשוק מספר מצלמות טרמיות טובות ומדויקות לנושאי אינסטלציה ונזילות ולכן יש לסמוך על איש המקצוע אשר בקיא בנושאים אלה ויוכל לתת לך את הפתרון הטוב ביותר. כמו כן יש לזכור כי המכשיר עצמו הוא רק האמצעי להגיע למטרה עצמה שהיא מציאת הרטיבות הקיימת, כך שיש צורך בפיענוח נכון ומקצועי של התמונות המתקבלות.

איך בודקים מקצוענות של מאתר נזילות?

לפני שמתחילים בבדיקת הנזילות, כדאי לוודא כי אכן אתם עובדים עם מאתר נזילות מוסמך ומקצועי אשר לא יחפור את כל קירות הבית כדי למצוא את מקור הנזילה. כדאי לשאול לפני האם למקצוענים שהזמנתם לבדיקה זו יש ציוד של מצלמה טרמית. וזאת מכיוון שלעתים קרובות בקשת בדיקת הנזילה באמצעות המצלמה מגיעה לאחר הבדיקה עצמה והתחלת ההריסות, כך שאינכם מסוגלים כבר לראות את הבעיה במצבה האופטימלי. כאשר זה קורה, ייתכן שיהיה צורך להחדיר מים מחדש לאזור הפגוע ולבדוק מחדש.

כדי להימנע ממצב זה ולוודא כי אכן מדובר במאתר נזילות מקצועי, שימו לב כי הוא שואל אתכם את השאלות הבאות כדי לדייק לעצמו את מקור הבעיה. שאלות אלו ייכללו ויתעניינו בגיל הבניין? (כדי להבין מהו הסיכון או הסיכוי למצוא כשל בצנרת), במועד הראשוני בו שמתם לב לבעיה? האם זה היה במהלך סופת גשמים? האם הבחנתם בבעיה רק ​​לאחר ימים רבים של גשם? אם מדובר בקיר חיצוני, ולא מעורב גשם, האם מערכת ההשקיה של הגינה עוברת באותו הקיר? האם יש כתמים חיצוניים מממטרות? האם מדובר ביחידה מרובת קומות? האם הרטיבות הנראית היא ממש מתחת לחדר אמבטיה או למטבח של השכנים? האם ביצעתם תיקונים לאחרונה? (למשל, קירוי מחדש, צביעה, ועוד).

מקצוענות באיתור נזילות באמצעות מצלמה טרמית

יש לזכור כי בעת ביצוע בדיקת מבנה בחיפוש אחר נזילות מים, יש להקפיד לבדוק לאורך זמן. מים המזוהים באמצעות הדמיה טרמית עקב הפרשי טמפרטורה נגרמים מאידוי, קיבול או הולכה, ותהליכים אלו יכולים להיות מושפעים מתנאי מזג האוויר או רטיבות פנימית. להבנה מלאה של האופן שבו מצלמות טרמיות יכולות לזהות רטיבות ולחות יש לקרוא למקצוענים ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה כדי שהם יחוו את דעתם.

חברת SMART-PLUMBERS ועובדיה מתמקצעים בדיוק בתחום זה של איתור נזילות. לרשותם נמצאים המקצוענות הדרושה, המכשירים והכישורים על מנת לבצע את העבודות הנדרשות. אנו עובדים בסיוע של מצלמה טרמית אשר עשויה לייעל את התהליכים, ולקצר את משך הבדיקה באופן משמעותי. הבדיקות שאנו מבצעים טובות הן לאיתור נזילה קיימת והן לאיתור סיכונים או נזילות פוטנציאליות במסגרת של בדק בית לקראת בית חדש שאותו תרצו לרכוש.

 האם מצלמה תרמית יכולה לזהות נזילות מים?

כן, מצלמה תרמית יכולה להיות כלי יעיל מאוד לאיתור נזילות מים. המצלמה משתמשת בטכנולוגיית אינפרא אדום כדי לזהות הבדלי טמפרטורה, מה שיכול לעזור לזהות אזורים שבהם נמצאים מים.

כאשר מתרחשות דליפות מים, הן גורמות לרוב לשינויים בטמפרטורה באזור שמסביב. על ידי שימוש במצלמה תרמית, אתה יכול לזהות את שינויי הטמפרטורה הללו ולמצוא את המיקום המדויק של הדליפה.

מצלמות תרמיות שימושיות במיוחד לאיתור נזילות מים באזורים נסתרים או שקשה להגיע אליהם, כגון מאחורי קירות או מתחת לרצפה. הם יכולים לחסוך זמן וכסף בכך שהם מאפשרים לך לאתר נזילות במהירות ובדייקנות, ללא צורך בבדיקות פולשניות ויקרות.

כדי להשתמש במצלמה תרמית לזיהוי נזילות מים, פשוט כוונו את המצלמה לאזור החשוד וחפשו חריגות בטמפרטורה. המצלמה תציג תמונה מקודדת בצבע, כאשר טמפרטורות קרירות יותר מוצגות בכחול וטמפרטורות חמות יותר מוצגות באדום. אם יש דליפת מים, ייתכן שתראה שינוי צבע ברור באזור הפגוע.

בנוסף לשימושיות שלה באיתור נזילות מים, ניתן להשתמש במצלמה תרמית גם כדי לזהות סוגים אחרים של בעיות לחות, כגון עיבוי או צמיחת עובש.

עד כמה מדויקות מצלמות תרמיות לאיתור נזילות מים?

מצלמות תרמיות הן בדרך כלל מדויקות מאוד לאיתור נזילות מים, מכיוון שהן יכולות לזהות אפילו הבדלי טמפרטורה קטנים. עם זאת, הדיוק של המצלמה יכול להיות תלוי בגורמים שונים, כולל איכות המצלמה והתנאים שבהם היא משמשת.

מצלמות תרמיות מתקדמות יותר נוטות להיות מדויקות ורגישות יותר, ומאפשרות זיהוי טוב יותר של נזילות מים. למצלמות אלה יש לעתים קרובות רזולוציה תרמית גבוהה יותר, מה שאומר שהן יכולות לזהות הפרשי טמפרטורה קטנים יותר.

בנוסף למצלמה עצמה, הדיוק של זיהוי נזילות מים יכול להיות תלוי גם בתנאים שבהם נעשה שימוש במצלמה. לדוגמה, מצלמות תרמיות עשויות להיות פחות מדויקות אם נעשה בהן שימוש בטמפרטורות קיצוניות או באזורים עם זרמי אוויר חזקים.

חשוב לציין שבעוד שמצלמות תרמיות הן כלי רב ערך לאיתור נזילות מים, יש להשתמש בהן בשילוב עם שיטות אחרות, כגון בדיקה ויזואלית ומדדי לחות, להערכה מקיפה.

בסך הכל, בשימוש נכון ובתנאים הנכונים, מצלמות תרמיות יכולות לספק תוצאות מדויקות ואמינות לאיתור נזילות מים.

 כיצד מצלמות תרמיות עוזרות לאיתור נזילות מים?

מצלמות תרמיות עוזרות לאיתור נזילות מים על ידי זיהוי חריגות טמפרטורה באזור שמסביב. כאשר מתרחשות נזילות מים, הן גורמות לרוב לשינויים בטמפרטורה, אותם ניתן לזהות באמצעות מצלמה תרמית.

המצלמה פועלת על ידי לכידת קרינת אינפרא אדומה הנפלטת מעצמים בשדה הראייה שלה. עצמים אלה פולטים רמות שונות של קרינה בהתאם לטמפרטורה שלהם. על ידי ניתוח דפוסי הקרינה, המצלמה יכולה ליצור ייצוג חזותי של התפלגות הטמפרטורה.

כאשר קיימת דליפת מים, היא גורמת לרוב לשינוי מקומי בטמפרטורה. האזור סביב הדליפה עשוי להיות קריר או חם יותר בהשוואה לאזור שמסביב. הפרש טמפרטורה זה יכול להיקלט על ידי המצלמה התרמית, המאפשרת לזהות את דליפת המים.

ניתן להשתמש במצלמות תרמיות גם כדי לזהות סימנים אחרים של לחות, כגון עיבוי או צמיחת עובש. על ידי זיהוי אזורים עם דפוסי טמפרטורה חריגים, המצלמה יכולה לסייע בזיהוי בעיות רטיבות אפשריות.

בסך הכל, מצלמות תרמיות מספקות שיטה לא הרסנית ויעילה לאיתור נזילות מים וסוגים אחרים של בעיות רטיבות.

 

 האם מצלמה תרמית יכולה לזהות נזילת מים בצנרת?

כן, מצלמה תרמית יכולה לזהות נזילות מים בצינורות. כאשר נזילות מים מתרחשות בצינורות, הן גורמות לרוב לשינויי טמפרטורה באזור שמסביב, אותם ניתן לזהות באמצעות מצלמה תרמית.

על ידי שימוש במצלמה תרמית, אתה יכול לזהות את חריגות הטמפרטורה לאורך הצינור, מה שמאפשר לך לאתר את המיקום המדויק של הדליפה. זה יכול להיות שימושי במיוחד לאיתור נזילות בצינורות נסתרים או שקשה להגיע אליהם, כגון אלו הממוקמים מאחורי קירות או מתחת לאדמה.

מצלמות תרמיות יכולות לזהות שינויי טמפרטורה בצינורות מים חמים וקרים כאחד. אפילו דליפות קטנות עלולות לגרום להפרשי טמפרטורה ניכרים, מה שהופך אותם לנראים בתמונה התרמית.

כדי להשתמש במצלמה תרמית לאיתור נזילות מים בצנרת, חשוב לוודא שהצינור נגיש ואינו מכוסה או מבודד. יש למקם את המצלמה בצורה המאפשרת צפייה ברורה וללא הפרעה בצינור.

כדאי לציין שניתן להשתמש במצלמות תרמיות גם כדי לזהות סוגים אחרים של דליפות צנרת, כגון אלו הקשורות לגז או קיטור. את שינויי הטמפרטורה הנגרמים על ידי דליפות אלה ניתן לזהות גם על ידי מצלמה תרמית.

 האם יש מגבלות כלשהן לשימוש במצלמה תרמית לאיתור נזילות מים?

אמנם מצלמות תרמיות יכולות להיות כלי יעיל לאיתור נזילות מים, אך יש כמה מגבלות שיש לקחת בחשבון.

ראשית, מצלמות תרמיות מסתמכות על הפרשי טמפרטורה כדי לזהות נזילות מים. אם הפרש הטמפרטורות בין הדליפה לאזור שמסביב הוא מינימלי, עשוי להיות מאתגר יותר עבור המצלמה לזהות את הנזילה במדויק. זה נכון במיוחד עבור דליפות קטנות או איטיות.

בנוסף, ייתכן שמצלמות תרמיות לא יהיו יעילות באותה מידה בתנאים מסוימים. לדוגמה, אם טמפרטורת הסביבה דומה מאוד לטמפרטורת הדליפה, ייתכן שיהיה קשה לזהות את ההבדל באמצעות מצלמה תרמית.

בדומה לכך, ייתכן שמצלמות תרמיות לא יהיו מדויקות במידה ומשתמשים בהן בטמפרטורות קיצוניות או באזורים עם זרמי אוויר חזקים. גורמים אלה יכולים להשפיע על יכולת המצלמה לזהות הבדלי טמפרטורה בצורה מדויקת.

כדאי לציין גם שמצלמות תרמיות מספקות קריאת טמפרטורת פני השטח, במקום קריאת טמפרטורה פנימית. משמעות הדבר היא שהם יכולים לזהות הבדלי טמפרטורה על פני השטח, אך עשויים שלא לספק מידע על היקף הדליפה או עומקה.

לסיכום, בעוד שמצלמות תרמיות יכולות להיות כלי רב ערך לאיתור נזילות מים, היעילות שלהן עשויה להיות מושפעת מגורמים כגון הפרשי טמפרטורה, תנאי סביבה וגודל ומהירות הנזילה.

 האם מצלמה תרמית יכולה לעזור לאתר נזילות מים בגג?

כן, מצלמה תרמית יכולה לעזור לאתר נזילות מים בגג. כאשר נזילות מים מתרחשות בגג, הן גורמות לרוב לשינויי טמפרטורה באזור שמסביב, אותם ניתן לזהות באמצעות מצלמה תרמית.

על ידי שימוש במצלמה תרמית, תוכל לזהות אזורים בגג קרים או חמים יותר מהאזור שמסביב. הבדלי טמפרטורה אלו יכולים להעיד על נוכחות של לחות ועל מיקום דליפת המים.

מצלמות תרמיות שימושיות במיוחד לאיתור נזילות מים בגגות בעלי שיפועים שטוחים או נמוכים, שבהם מים יכולים להצטבר ולגרום נזק לאורך זמן. על ידי זיהוי אזורי הגג עם נזילות מים, תוכל לנקוט בזמן כדי לתקן את הגג ולמנוע נזק נוסף.

כשמשתמשים במצלמה תרמית לאיתור נזילות מים בגג, חשוב לזכור שהגג צריך להיות יבש בזמן הבדיקה. אם הגג רטוב או נחשף לאחרונה לגשם, ייתכן שהתמונה התרמית לא תשקף במדויק נוכחות של דליפת מים.

בסך הכל, שימוש במצלמה תרמית לזיהוי נזילות מים בגג יכול לעזור לך לזהות ולטפל בבעיות לפני שהן גורמות נזק משמעותי לרכוש שלך.

לחזרה של נציג לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית!

מאמרים על איתור נזילות מים

דילוג לתוכן