ייבוש תת רצפתי
ללא מעבר דירה!

חיסכון כספי עד פי 5 לעומת שיפוץ (4)
 1. חוסך עד פי 5 עלויות לעומת  הרמת מרצפות ופינוי הבית!
 2. חוסך עלות השכרת דירה בתקופת שיפוץ!
 3. עובד לפי דרישות התקן הישראלי עם תוצאה מובטחת !
 4. זמן הייבוש קצר בעד כ75% מזמן השיפוץ!
 5.  אפשרות לבדיקת לחות לפי התקן בבית הלקוח!

ייבוש תת רצפתי ללא
מעבר דירה!

 1. חוסך עד פי 5 עלויות לעומת  הרמת מרצפות ופינוי הבית!
 2. חוסך עלות השכרת דירה בתקופת שיפוץ!
 3. עובד לפי דרישות התקן הישראלי עם תוצאה מובטחת !
 4. זמן הייבוש קצר בעד כ75% מזמן השיפוץ!
 5.  אפשרות לבדיקת לחות לפי התקן בבית הלקוח!

*בדיקת אחוזי לחות ללא עלות!
*בהזמנת שירותי ייבוש דירה

תחזרו אלי עם הצעה !

ייבוש תת רצפתי
ללא מעבר דירה!

 1. חוסך עד פי 5 עלויות לעומת  הרמת מרצפות ופינוי הבית!
 2. חוסך עלות השכרת דירה בתקופת שיפוץ!
 3. עובד לפי דרישות התקן הישראלי עם תוצאה מובטחת !
 4. זמן הייבוש קצר בעד כ75% מזמן השיפוץ!
 5.  אפשרות לבדיקת לחות לפי התקן בבית הלקוח בשקיפות מלאה!
חיסכון כספי עד פי 5 לעומת שיפוץ (1)
חיסכון כספי עד פי 5 לעומת שיפוץ
חיסכון כספי עד פי 5 לעומת שיפוץ (2)

ייבוש תת רצפתי
ללא מעבר דירה!

 1. חוסך עד פי 5 עלויות לעומת  הרמת מרצפות ופינוי הבית!
 2. חוסך עלות השכרת דירה בתקופת שיפוץ!
 3. עובד לפי דרישות התקן הישראלי עם תוצאה מובטחת !
 4. זמן הייבוש קצר בעד כ75% מזמן השיפוץ!
 5.  אפשרות לבדיקת לחות לפי התקן בבית הלקוח בשקיפות מלאה!
חיסכון כספי עד פי 5 לעומת שיפוץ (1)
חיסכון כספי עד פי 5 לעומת שיפוץ
חיסכון כספי עד פי 5 לעומת שיפוץ (2)

ייבוש מבנים – כל מה שצריך לדעת

יש לכם נזילות במבנה ולא יודעים מה לעשות בדיוק? במאמר הזה תמצאו את כל הדברים החשובים שאתם צריכים לדעת לפני הזמנת שירות מקצועי של ייבוש מבנים. כך תבינו בדיוק איך לפעול ומה אתם צריכים לעשות על מנת לקצר ככל שניתן את התהליך ולייבש את המבנה שלכם בעזרתם של אנשי מקצוע מנוסים.

אם רק תשכילו לבחור בחברה מקצועית ורצינית שתוכל לעשות את העבודה שלה, זה יוכל לעשות הבדל משמעותי ולהוביל לכך שתוכלו לשמור על המבנה שלכם יבש בכל רגע נתון.  לצד זאת אתם צריכים להבין את כל היתרונות של עבודה מקצועית, עליהם נרחיב לאורך המאמר.

ייבוש ללא מעבר דירה

אתם לא צריכים לשבור את שגרת החיים שלכם או לשלם על שכר דירה כאשר אתם מזמינים שירות לייבוש של המבנה שלכם. לפיכך אתם לא צריכים לחשוש יותר מידי במובן הזה, במידה ורק תפנו אל חברה מקצועית שתוכל להציע לכם שירות מתקדם מהסוג הזה.

תוכלו לשמור על שגרת החיים שלכם ללא שום בעיה ולא תצטרכו לעשות שום שינוי משמעותי. החברה המקצועית תוכל להגיע אליכם, לבצע הערכה של כל מה שדרוש לעשות ולאחר מכן לייבש את המבנה בסופו של דבר, עם פתרונות טכנולוגיים מתקדמים. זה כל מה שאתם צריכים לעשות כדי לפתור את בעיית הנזילות.

לכל חברה יש את הסטנדרטים שלה מבחינת הטכנולוגיה שעושים בה שימוש לייבוש דירה. כאשר אתם בוחרים אנשי מקצוע שיעשו את העבודה שלהם, אתם צריכים לבדוק היטב את כל מה שאתם מחליטים לעשות ולוודא שאתם בוחרים אך ורק בטובים ביותר בתחום שיבואו ויעשו את העבודה שלהם. זה בוודאי יאפשר לכם להיות בראש שקט במישור הזה.

עבודה מקצועית של ייבוש תוכל להחזיר את המבנה שלכם למצב תקין בתוך זמן קצר. אתם רק צריכים לתת לגורמי מקצוע מנוסים לעשות את העבודה הדרושה ולדאוג לכך שהכול יוכל להתבצע על הצד הטוב ביותר. זה יהיה חשוב במידה ואתם לא רוצים להתעכב עם ייבוש המבנה שלכם.

ייבוש מבנים בעלות נמוכה עד פי 5 משיפוץ

לא צריך לשבור את הריצוף ולהוציא את המילוי כאשר מזמינים שירות מקצועי לייבוש המבנה. במקום שתצטרכו לקנות חומרי בנייה חדשים ולהוציא סכומי כסף משמעותיים במיוחד, אתם רק צריכים להזמין שירות מקצועי של ייבוש. זה בוודאי יאפשר לכם לטפל במצב ביעילות מרבית ולהוביל לכך שהכול יוכל להתנהל על הצד הטוב ביותר.

כאשר אתם נותנים למקצוענים לעשות את עבודת הייבוש, אתם יכולים לקבל שירות מקצועי שיאפשר לכם לפתור את מה שקורה בתוך זמן קצר. זה ללא כל ספק יהיה שימושי ועליכם להתחשב בכל ההיבטים הללו ופשוט לשים לב שאתם פועלים בסבלנות ובצורה ממוקדת כדי לבחור נכון.

עשו את הדבר הנכון והזמינו כבר בזמן הקרוב את אנשי המקצוע שיוכלו לעשות את עבודת הייבוש. אתם בוודאי לא רוצים לראות נזקים הרבה יותר גדולים כתוצאה מהנזילות, כך שחשוב שתפעלו כמה שיותר מוקדם מבחינתכם.

לאחר שתפנו אל אנשי המקצוע, הם יוכלו להגיע אל המבנה שלכם על מנת לעשות את כל ההערכות הדרושות כדי להבין בעצם איך ראוי לעשות את עבודת הייבוש. אם יהיה מדובר במקצוענים שיודעים היטב איך לעשות את העבודה שלהם, זה יאפשר לכם להיות בראש שקט ולטפל במצב ללא שום בעיה. אתם רק צריכים לפנות אל החברה המתאימה בהקדם.

ייבוש מהיר בזכות וואקום

ניתן לעשות שימוש בטכנולוגיה המתקדמת בישראל לצורך ייבוש מבנים, באמצעות וואקום. ניתן לעשות זאת במהירות של עד פי 2 משיטת הייבוש הרגילה. כך שבמידה ואתם רוצים לדעת שאתם עושים את הדבר הנכון כדי לייבש את המבנה שלכם במהירות האפשרית,  ניתן לומר כי אתם רק צריכים לבחור בשירותיה של חברה שתוכל לעשות את הטוב ביותר.

אם אתם מחליטים לתת לחברה מקצועית שעושה שימוש בטכנולוגיה מתקדמת לעשות את עבודת הייבוש, זה יאפשר לכם להיות בראש שקט יותר ופשוט לפתור את המצב בתוך זמן קצר. כך שזה בוודאי משהו שיהיה כדאי לכם להתחשב בו על מנת שתוכלו לייעל את הדרך שבה אתם מחליטים לפעול במישור הזה.

אל תתעכבו עם הטיפול בנזילות במבנה, שכן ככל שתפעלו יותר לאט עד שתפנו לחברה מקצועית, כך תשימו את עצמכם במצב בעייתי שתצטרכו להתמודד אתו.

עבודה לפי התקן הישראלי

כאשר אתם בוחרים להזמין שירות של מקצוענים בתחום, הם יוכלו לעשות את העבודה לפי התקן הישראלי, של עד 3% לחות בסומסום וגם עד 6% לחות בחול. כאשר העבודה מתבצעת בדרך הזו, אתם יכולים להיות בראש שקט ולדעת שלא יעבור זמן רב עד שכל הלחות תיובש במבנה ולא יהיו נזקים משמעותיים בסופו של דבר.

יש לא מעט דברים שצריך להתייחס אליהם כאשר מזמינים עבודת ייבוש מקצועית של מבנים. אם אתם הולכים לעשות את זה, אתם רק צריכים לברר ביחד עם אנשי המקצוע מהי הדרך הנכונה מצדכם לעשות זאת ולשים לב שאתם פשוט הולכים על האפשרות הטובה ביותר שניתן לחשוב עליה בסופו של דבר.

ככל שתבחרו בחברה יותר מקצועית, כך תוכלו להיות יותר מרוצים מרמת השירות וזה בוודאי משהו שיאפשר לכם לקצר את הזמן שכל העבודה תצטרך להתבצע. כך שזה אמור להיות בראש סדר העדיפויות שלכם במידה ואתם רוצים שהכול יוכל להתבצע על הצד הטוב ביותר ובמהירות האפשרית.

פנו אל Smart Plumbers לייבוש מקצועי

אתם לא צריכים להתפשר עם בחירת החברה שתציעה לכם ייבוש מבנים. אם אתם רוצים לבחור במקצוענים שיוכלו לעשות את העבודה שלהם על הצד הטוב ביותר, אתם יכולים להיות בטוחים כי Smart Plumbers יעשו שימוש בטכנולוגיה מתקדמת ויעבדו לפי התקן הישראלי על מנת לבצע את העבודה כמו שצריך.

אם יש דברים ספציפיים שאתם רוצים לברר בכל הנוגע לביצוע של העבודות הללו, זה גם כן משהו שתוכלו לברר לגביו והוא יוכל לעזור לכם להחליט בעצם מה לעשות. כך שיהיה כדאי לכם להתייחס בעניין הזה ולשים לב שאתם עושים את הצעד הנכון בכל המובנים כדי לקצר את התהליך כולו.

אל תמשיכו לחכות ולהמתין,  אלא לפנות מהר ככל שניתן אל חברת Smart Plumbers במקרה של נזילה לצורך ייבוש המבנה. אל תמתינו עם השירות יותר מידי ופשוט תפנו אל המקצוענים שיוכלו להציע לכם את השירות שלהם כבר בזמן הקרוב. זה יהיה שווה את זה ויוכל להקל עליכם באופן משמעותי עם כל התהליך שיהיה צריך לעשות.

אנשי המקצוע יוכלו להגיע למבנה שלכם בתוך זמן קצר ולעשות את כל העבודות הדרושות על מנת להחזיר אותו למצב תקין. זה בוודאי משהו שאתם צריכים לעשות בקפידה על מנת לקבל החלטה אחראית.

ייבוש מבנים מקצועי

כאשר יש חדירה של מי תהום  למעטפת של בניינים ובתים, רטיבות בקירות או ברצפה וכל בעיה הנוצרת בעקבות מים, יש לבצע תהליך של ייבוש מבנים מקצועי. מעבר לכך שאין זה בריא לחיות בבית עם לחות ורטיבות, חייבים לפעול מהר כי טבעם של מים הוא לחלחל במהירות ובעיה קטנה עלולה להפוך לגדולה ואז תיקון הנזק עלול לעלות הרבה יותר.

בעבר, ייבוש המבנים נעשה באופן מיושן ו”פרימיטיבי”, כשפיתוחים טכנולוגיים היו עדיין בראשית דרכם. אך כיום יש מכשור וציוד מתקדמים ומשוכללים באמצעותם ניתן להגיע לאזורים הרטובים ולייבשם. למשל, במקרה של הצפה מתחת לרצפה, אין צורך להוציא את הרצפות, אלא אפשר לשאוב את המים ולאדות את הלחות עד ליבוש מלא.

זו טכניקה המאפשרת טיפול במקרים נוספים בהם נדרש ייבוש מבנים מבלי להפוך את כל הבית. בארץ הרבה בניינים ומבנים סובלים מרטיבות, נזילות, דליפות, הצפות, חדירה של מי גשמים ומה לא. מדובר בבעיה רצינית שאין להקל בה ראש ויש לפעול במהירות לפתרונה. ייבוש של מבנה או בניין דורש מומחיות גבוהה, מקצועיות והרבה ניסיון.

הצפה או רטיבות עלולים לגרום נזק רב למבנה וללא ייבוש לא ניתן יהיה להשתמש בו וייבוש המבנה זוהי הדרך הטובה ביותר להתמודד עם נזקי המים בעקבות הצפה או נזילה.

החזרת המבנה למצב תקין

כמה שיותר מהר ליבש, כך יותר טוב. לא כדאי להמתין כי הרטיבות לא תיעלם מעצמה. יתרה מכך, ככל שיעבור זמן, יצטבר עובש על הקירות. כך שככל שתזמינו מהר יותר חברה או בעל מקצוע מיומן אשר יבצע ייבוש מבנים כך תקטינו את האפשרות לנזקים לגדולים.

השימוש בציוד מתקדם מאפשר ייבוש תוך פרק זמן לא מדי ארוך, בעיקר כשבוחרים בחברה מקצועית ומיומנת. בכל מקרה, חשוב לבדוק עם החברה שהזמנתם באיזה אמצעי הם עובדים ובאילו טכניקות, כדי לקחת הכול בחשבון.

רטיבות היא דבר שלא קל “לשים עליו את האצבע”, להיות מודעים לקיומה או לזהות את מקורה ואת ההשלכות והנזקים שהיא גרמה. בייחוד כשהיא חודרת לעומק הרצפה מבלי שמבינים או רואים שהדבר התרחש. לכן חשוב שכל פעולה לייבוש המבנה תכלול, מלבד הבדיקה לגילוי מקור הנזילה, גם בדיקת לחות סמויה תת-רצפתית והמשך פעולת הייבוש  עד לאישור מלא כי המקום יבש לחלוטין.

איך מייבשים מבנה רטוב?

גיליתם שהייתה נזילה או שהתפוצץ צינור או שחדרו מים למבנה. הגילוי אינו מספיק. הרטיבות עלולה להיות כזו שתחדור לעומק המבנה, להישאר שם ולהתרחב, כל עוד המבנה לא יובש כמו שצריך. כאשר יש רטיבות, חשוב לא רק לטפל במקור הראשי לרטיבות, אלא לבדוק עד לאן חדרו המים ולפעול לייבושו של המבנה כולו, לכל האזורים שנרטבו או ספגו לחות, כדי לחזור לשגרה יבשה.

לאחר שמבינים מה מקור הבעיה, למשל חדירת מי גשמים או פיצוץ בצינור, ולאחר שהמקור טופל, עוברים לשלב ייבוש המבנה  ובדיקה של רמת הלחות באוויר וברצפה. מחדירים אל המקום הרטוב יבשני אוויר שמסייעים לייבש את הסביבה ספוגת הלחות ומבצעים בדיקה על ידי קידוח חורים ברצפה בנקודות נסתרות על מנת לבדוק את רמת הלחות והרטיבות מתחתיה.

רצוי לעשות בדיקה אחת לשבוע, עד לקבלת ייבוש מלא. ניתן לשלוח דגימה למכון התקנים כדי לבדוק את רמת הרטיבות המדויקת. בכל תהליך של ייבוש מבנים חשוב לערוך את הבדיקה הזו, כדי לדעת אם המקום עדיין לח ואם כן להמשיך ולנקז את עודפי הלחות והמים עד לייבוש מלא.

מדוע צריכים חברה לייבוש מבנים

קיומן של חברות לייבוש מבנים אינו מובן מאליו. בעבר, עם כל נזילה או הצפה היו מפרקים את כל הבית כדי לטפל בבעיה, במקור שלה ובנזקים שגרמה. זה היה אירוע ממושך שיכול היה להימשך על פני כמה שבועות מטרידים ומתישים.

כי הצפה בדירה או במבנה אכן יכולה לשבש את שגרת החיים. תתארו לעצמכם שיש בביתכם נזילה שחודרת דרך הקירות, הרצפה או התקרה. הקירות מתחילים להתנפח, האריחים להתנדנד, והטיח מתחיל להתקלף. אתם הולכים על הרצפה אבל בעצם הולכים על מים.

הדבר הראשון שעושים זה להזמין אינסטלטור שבודק מדוע יש רטיבות ומאין המים נוזלים. הוא יוכל לאבחן זאת לפי נזקי המים. אם יש מים בקירות זה סימן שיש רטיבות במעטפת החיצונית של המבנה או בצינורות שעוברים שם או בצינורות המזגן.

אם מדובר בנזקי רטיבות ברצפה, מדובר כנראה בפיצוץ של צינור שנמצא מתחת לרצפה . היום לשרברבים יש מצלמות וציוד שמאפשר להם בקלות לאתר את מקור נזקי המים ולטפל בבעיה. אם מגלים כי מדובר בפיצוץ של צינור מתחת לרצפה ונזקי המים מעידים על כך, יש להזמין דחוף חברת ייבוש מבנים כדי לייבש את הרצפה.

התמודדות עם נזקי המים

בעבר, כאמור,  השיטות לייבוש מבנים לא היו מתקדמות  וכאשר היו נזקי מים בעקבות צינור שהתפוצץ מתחת לרצפה, היו מפרקים את הרצפות, מחכים שהכול יתייבש ורק אז היו מחזירים את הרצפות למקומן. מדובר היה בשורה של פעולות מורכבות, מלכלכות וכאלו שעצרו את שגרת החיים בבית.

כיום, עם החדשנות במכשור ובציוד של ייבוש מבנים, נזקי המים מטופלים הרבה יותר בקלות וסביבת החיים נשמרת כמעט ללא הפרעות. הייבוש נעשה באמצעות חיבור של מכונת ייבוש ייעודית למוקדי הרטיבות. באמצעות קידוח של חורים קטנים ונסתרים ברצפה והשחלת צינורות יניקה, הלחות לאט לאט נשאבת דרך הצינורות.

תהליך הייבוש יכול לקחת בין 3-8 שבועות, תלוי ברמת הרטיבות הקיימת מתחת לריצוף. אבל זה לא חשוב כי לא תרגישו כל הפרעה או שינוי במהלך חייכם.

ומה לגבי הקירות? מהנדס מים מתכנן את הולכת הצינורות של המבנה במטרה שלכל דירה יגיעו מים שיתחברו לברזים בדירה ושיהיה מספיק לחץ  של מים. לצינורות הללו, שמעבירים את המים בבנין, קוראים מערכת קפילארית. זוהי מערכת המאפשרת למים “לטפס” למעלה דרך כל הצינורות.

כאשר יש נזקי רטיבות בקירות, הצבע מתקלף והטיח מתנפח, זה סימן שהבניין סובל מרטיבות קפילארית והמים שרואים דרך הקירות מגיעים מהצינורות של הבניין ופוגעים במעטפת החיצונית שלו.

פגיעה ביסודות המבנה

כשבונים בניין מתחילים מבניית היסודות. הם אלו ששומרים על יציבות הבניין כולו. יסודות בנויים מבטון מזוין ואיטומם חייב להיות מושלם. כאשר מסיבה מסוימת יש חלחול של מי תהום, האיטום של היסודות מתפורר ואם אין איטום אנכי בקירות המים עלולים לחלחל לתוך המערכת הקפילארית הנמצאת בקיר, עד לדירות הדירים, וליצור רטיבות בקירות שלהם.

לעיתים לא רואים רטיבות אלא מלח, זאת משום שמי התהום מכילים מלח. המים מתאדים אך המלח נשאר וזו עוד אינדיקציה לכך שקיימת רטיבות  וכי יש להזמין בהקדם חברה המבצעת ייבוש מבנים מקצועי דוגמת חברת Smart-Plumbers. הרטיבות במערכת הקפילארית גורמת להתפוררות של שכבות הטיח והצבע ובמשך הזמן יופיעו גבישי המלח על הקיר. המלח סופח אליו לחות מן האוויר וכך נוצרת רטיבות אין סופית.

חלחול של מי תהום עלול גם להתרחש במרתפים של בניינים ובדירות קרקע וגם במקרה כזה יש להזמין חברה מקצועית לייבוש מבנים.

ייבוש מבנים – שיקום נזקים הנגרמים ממים

מים כל כך חיוניים לחיינו, לשגרת היום יום שלנו אבל יכולים גם להיות גורם מאוד בעייתי לנזקים שונים של רטיבות ולחות. נזקים קשים ממים עלולים להיגרם בדרך כלל בעקבות הצפה הנגרמת מפיצוץ בצינור או חדירה של מי גשם. ייבוש מבנים הוא בעצם שם כולל לשיקום נזקי מים המתרחשים בתוך מבנה.

ייבוש מבנים לאחר הצפות ורטיבות

הרבה דירות ומבנים בארץ סובלים מנזקים הנגרמים בעקבות הצפות. הצפה והרטיבות בעקבותיה גורמות לנזק ביסודות הנכס ובתכולת המבנה. לחות כלואה במבנים נובעת מכמה סיבות. איטום לקוי או נזילה מתחת לריצוף, או ריצוף על תשתית רטובה וכד’. כאשר לחות כלואה במבנה יופיעו סימנים שונים המעידים שהמבנה ניזוק כך או אחרת ממים ומרטיבות או שיש כרגע נזק בלתי נראה הגורם לרטיבות לחלחל אל התשתיות.

רטיבות בקירות, או בשמה המקצועי, עליה קפילארית, היא הסימן הראשון שמתרחש נזק מים כלשהו במבנה. לכן, כשרואים שקיימת בעיית רטיבות יש להתחיל לטפל בה כמה שיותר מהר ולפנות לפתרון של ייבוש מבנים כדי שהנזק לא יתפשט.

ריח של עובש בבית מעיד על רטיבות במצב מתקדם, זהו מצב לא בריא. הרבה פעמים אחרי ייבוש המים נשארים שרידים של לחות כלואה במקומות נסתרים שעלולים ליצור ריח חזק של טחב ועובש, בעיקר כשיש חיפוי לרצפה כמו פרקטים או שטיחים מקיר לקיר. במקרה כזה מומלץ לפעול מהר כדי לא לגרום נזק לחיפוי הרצפה. רטיבות תת רצפתית או לחות כלואה אינה בריאה ועלולה לגרום לנזק מתמשך.

נזקי הצפה

הצפות ונזילות הן צרה צרורה. הצפת מים כתוצאה מפיצוץ בצנרת, דליפה, חדירה של מי גשמים, היא תופעה לא נעימה העלולה להשאיר אחריה נזקים רבים. הפעולה הראשונה שיש לנקוט היא הוצאת המים הגלויים. אבל אנחנו מבינים מהר מאוד שאחרי שהוצאנו את המים לא הסתיימה הבעיה.

ברוב המקרים של הצפות, המים מחלחלים מתחת לחיפוי הרצפתי והמצע הנמצא מתחת לריצוף, לרוב חול או סומסום, סופג את המים ונרטב. והשלב הבא הוא התפתחות של עובש בקיר, קילוף והתנפחות הצבע על הקירות.

התקן קובע כי המצע הנמצא מתחת לריצוף חייב להיות יבש. אז אם ארעה הצפה או התפוצץ צינור, רצוי לגלות זאת כמה שיותר מהר ולבצע במהירות ייבוש תת רצפתי. הצפה על פני הריצוף היא ברורה בבעייתיות שבה. הרי לא ניתן לדשדש בבית מוצף. אולם גם החדירה מתחת לריצוף היא בעייתית, כמו גם רטיבות בקירות, במשקופים ובחלקים נוספים בבית.

הדרך ליבוש המבנה

אז רטיבות כאמור היא דבר  חמקמק, שלא תמיד מקורה גלוי ומוכר, אך חשוב לטפל בה לשם תקינות המבנה ולמען בריאותנו. הלחות יכולה גם לחדור לעומק הרצפה מבלי שבכלל הבנו מה מתרחש. לכן חשוב שכל פעולה של ייבוש מבנה תתחיל בראש ובראשונה בבדיקת מקור הרטיבות. חשוב לוודא את מקור הרטיבות לפני שפועלים ליבוש.

לאחר שמזהים מה מקור הבעיה, עוברים לשלב ייבוש המבנה ובדיקת רמת הלחות באוויר וברצפה. מכניסים למקום הרטוב יבשני אוויר אשר מסייעים לייבש את הסביבה ספוגת הלחות מהרטיבות שנוצרה, ובהמשך מבצעים בדיקה על ידי חירור הרצפה בנקודות נסתרות, לבדיקת הרטיבות והלחות.

השיטות לייבוש מבנים הן חדשניות וחוסכות בזמן ביצוע העבודה ובעלויות. אין צורך בפעולות דראסטיות של פירוק והחלפת המצע הרטוב שמתחת לריצוף. בזמן הייבוש הדיירים נמצאים בבית ולא נדרשים לפנותו ובסיום יבוש המבנה הם מקבלים אחריות לתקופה מסוימת שאם במהלכה חוזרת הרטיבות, שלא ממקור חיצוני כמו גשמים, הייבוש חוזר על עצמו.

שיטות יעילות לייבוש המבנה

קיימות שיטות שונות לטיפול בנזקי מים ובייבושם. השיטה המסורתית היא פירוק הריצוף והחלפתו, ייבוש המצע שמתחת לריצוף, חשיפת הבטון וייבושו. אבל השיטות המתקדמות הן ייבוש הרטיבות מתחת לריצוף מבלי לפרק את הרצפות.

לחות כלואה מתחת לריצוף אינה יכולה להתייבש מעצמה ויש להשתמש בפתרונות של יבוש אקטיבי, החדרת שואבים ומחממים לאזור הרטוב וייבושו.

לשיטת ייבוש כזו יש יתרונות רבים על פני החלפת הריצוף, בדוגמת חסכון בעלויות ובזמן. את המצע ניתן ליבש ללא פירוק מלא של המרצפות. יבוש המצע כולל שילוב של שאיבת המים וחימום המצע המביא לפתרון מוצלח ויעיל.

איך מזהים את הרטיבות

רטיבות במבנה היא בעיה שתוקפת בעיקר מבנים ישנים, כאשר האיטום כבר לא אפקטיבי. אבל לפעמים גם בבניינים חדשים נמצאים לקויים שונים העלולים להתגלות, או כשתוקף אותנו חורף פעיל במיוחד וסערות גשמים עזות, שופעות מים והצפות חודרות פנימה.

חול רטוב מתחת לרצפות חייבים לייבש בהקדם וחשוב קודם כל לזהות מה סיבת הרטיבות כדי לתקנה בהקדם. כך שכדאי לשלב את הייבוש עם בדיקת נזילות. אסור להתעלם מחשד לנזילה ויש לפעול במהירות לבדיקת נזילה אם יש ספק כלשהו. יש להזמין לשם כך מומחה ייבוש מבנים ושיקומם כדי לערוך בדיקה ולזהות תקלות אם קיימות.

התעלמות ממצב של רטיבות עלולה לגרום נזק רב למבנה, לעיתים נזק בלתי הפיך. איך בודקים נזילות? בעזרת גלי אינפרא אדום. באמצעותם ניתן לזהות דליפה במקומות מוסתרים מהעין, למשל מתחת לריצוף, בתוך קירות או מאחורי רהיטים. קיימת גם מצלמה לאיתור נזילות, בעזרתה עושים בדיקה פנימית בשיטה המאפשרת לבחון באופן מלא את מה שקורה בתוך הצינורות.

כלומר, מחדירים את המצלמה לתוך הצנרת והיא מצלמת את הצנרת מבפנים ומזהה סדקים או התפוררות ושאר מקומות בעייתיים. התמונות מועברות אל מסך חיצוני ואיש המקצוע יכול ישר לזהות את המקומות המועדים לפורענות.

ניתן גם לבדוק באמצעות לחץ אויר גדול לתוך הצנרת. כל שיטה רלבנטית לפי המצב בשטח. איש מקצוע בשטח יוכל לקבוע באיזו שיטת בדיקה רצוי להשתמש.

חברת SMURT PLUMBERS מעניקה פתרונות חדשנים ואמינים להתמודדות עם בעיות רטיבות בכל מיני רמות של נזקים. לכל מקום בו יש מבנה עם נזקי מים, הם מגיעים ופועלים ביעילות, במהירות ובמיומנות.

יבוש מבנים זו עבודה הדורשת מיומנות טכנולוגית והבנה איך לפעול בצורה הטובה ביותר. הטכנולוגיה המתאימה שתיבחר לעבודה בשטח נקבעת לפי המצב ורמת הרטיבות. אם מדובר בהצפה רצינית יש להתחיל מיד עם שאיבה ראשונית. לצורך השאיבה פורסים צינורות עם שאיבה חזקה. את המים מוציאים למערכת הביוב ואז ניתן להמשיך ולבדוק מה מקור הרטיבות ואילו פעולות עוד יש לעשות.

ברגע שההצפה המרכזית נשאבה יתכן מאוד שתזוהה גם רטיבות משמעותית מתחת לריצוף. ניתן לזהות זאת בשיטות שונות כגון מצלמה תרמית, גלאי לחות, גלאי גז ועוד. וברגע שאכן מתגלה רטיבות מתחת לריצוף משתמשים בטכנולוגיה של ייבוש תת רצפתי השואבת ומייבשת את הרטיבות מבלי לפרק את הרצפות. ניתן גם להיעזר באמצעי חימום שמזרימים אויר חם מתחת לריצוף ומאיצים את קצב הייבוש. לאחר הייבוש, שעורך כמה שבועות, סוגרים את נקודות הקידוח דרכן הוחדרו צינורות השאיבה.

ניתן להניח על המקום שטופל רהיטים כדי שלא יראו שהרצפה עברה טיפול, למרות שבעיקרון הטיפול נעשה מבלי ששמים לב.  וזהו. המבנה יובש, טופל שוקם וחזר לקדמותו. חשוב להיות תמיד עם היד על הדופק ולאתר כמה שיותר מהר נזילות ורטיבות.

לחזרה של נציג לקבלת הצעת מחיר אטרקטיבית!

אזורי שירות לייבוש תת רצפתי

מאמרים על ייבוש תת רצפתי

דילוג לתוכן